Wizyta w Banku Spółdzielczym

 

Uczniowie klasy 3b i 3d dnia 13.06.2019 r. uczestniczyli w lekcji o bankowości i ekonomii.

Dzięki współpracy Gimnazjum Miejskiego nr 1 z Bankiem Spółdzielczym w Sławnie uczniowie mogli zapoznać się z obowiązkami pracowników banku, dowiedzieli się o warunkach założenia i użytkowania konta dla młodych oraz zapoznani zostali z ofertą i funkcjonowaniem sieci banków. Wizyta uczniów zaczęła się od zwiedzenia gabinetu pani Prezes Zarządu Aleksandry Bukowskiej. Uczniowie mogli zasiąść w fotelu najważniejszej osoby w banku, dowiedzieli się jak potoczyły się losy pani prezes zanim powierzono jej obecne stanowisko.

Pani Beata Rojek inicjatorka zajęć z ramienia BS oprowadziła uczniów po instytucji, opowiedziała również o bezpieczeństwie w bankowości online, jak również o czekających nas zmianach i nowościach w płatnościach bezgotówkowych.

Spotkanie zakończyło się rozmową z Dyrektorem Oddziału w Sławnie - panem Maciejem Leśków. Każdy z uczniów otrzymał gadżety promocyjne BS, a pani Beata Rojek w ramach podziękowań za przybliżenie wiedzy bankowej otrzymała sowę - symbol mądrości, wykonaną przez uczniów.

Organizatorem zajęć z ramienia szkoły była pani Beta Pluto-Prondzińska.