Wreszcie WAKACJE!!!

19 czerwca (środa) 2019 roku zabrzmiał ostatni dzwonek, nie tylko ogłaszający  zakończenie roku szkolnego 2018/2019, ale również zamknięcie Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie.   

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. złożeniem przez absolwentów kwiatów pod popiersiem Patrona Szkoły mjra Henryka Sucharskiego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przez społeczność szkolną zabrał głos pan dyrektor Henryk Kudźma. Przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. W wystąpieniu dokonał podsumowania swojej wieloletniej pracy i dwudziestu lat funkcjonowania gimnazjum. Podkreślił ogromne zaangażowanie gimnazjalistów we wszystkich dziedzinach szkolnego życia oraz ogromny wkład pracy pedagogów w wychowanie i kształtowanie wielu pokoleń naszego miasta. Złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszego gimnazjum. W uznaniu zasług i osiągnięć zawodowych Burmistrz Miasta Sławno - Krzysztof Frankenstein wręczył Dyrektorowi Henrykowi Kudźmie „Nagrodę Burmistrza”.

Po raz ostatni dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. Pan Dyrektor podkreślił, że  czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie rozwijają swoje pasje, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi, miejsce, w którym możemy dostrzec i wykształcić w sobie wiele zachowań społecznych. Podkreślił, że aż 46 ABSOLWENTÓW otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Gratulując uczniom wspaniałych wyników, p. Dyrektor skierował szczególne słowa podziękowania do rodziców.  Przedstawiciele uczniów  każdej z klas podziękowali Dyrektorowi, Pedagogom oraz wszystkim Pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas w murach jakże przyjaznej szkoły. Na koniec z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszych utalentowanych gimnazjalistek! Powodzenia! 

Rada Pedagogiczna przyznała wyróżniającym się uczniom następujące nagrody i tytuły:            

- trzystopniową nagrodę imienia Patrona Szkoły (kryteria: wzorowe zachowanie, średnia ocen  powyżej 5,0 oraz działalność społeczna) otrzymali kolejno:

  I stopnia –   Anna Paczkowska 

 II stopnia –  Mikołaj Supieta 

III stopnia – Konrad Świątek

  

- Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał absolwent – Eryk Bednarczyk

- Tytuł Mistrza Wiedzy zdobyła  Anna Paczkowska

 

- Zaszczytne miano Mistrza Przedmiotu otrzymali :

Anna Paczkowska –   biologia

Wiktoria Niewielska  –  chemia

Mikołaj Supieta  –  geografia

Aleksandra Lenarcik – język angielski

  

Gratulujemy !!!

 

    Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny.

    M A M Y  W A K A C J E !!!