Start Wydarzenia

II Piknik Naukowy w Zespole Szkół w Sławnie

alt alt

Uczniowie trzecich klas Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie 24 kwietnia uczestniczyli w II Pikniku Naukowym w ramach Dnia Otwartego I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie. Pierwszym punktem wizyty był wykład p. Małgorzaty Olszewskiej „ Poznaj kosmetologię dla ciebie”. W dalszej części gimnazjaliści uczestniczyli w gimnastyce umysłu, a dzięki prezentacji „ Kobiety na krańcu świata” poznali kanony kobiecego piękna w różnych kulturach. Popisowo przeszli także przyspieszony kurs z języka rosyjskiego. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyły się tajniki cyfrowania. Różnorodny program sprawił, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zajęcia zostały przygotowane w ciekawy sposób i z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów, a także dostarczyły wielu wrażeń i dobrej zabawy. To spotkanie na pewno ułatwi trzecioklasistom podjęcie decyzji w wyborze dalszej drogi kształcenia. Dzięki miłej atmosferze gimnazjaliści poczuli się jak u siebie w szkole

Egzamin gimnazjalny 2018 r.

Więcej zdjęć w galerii.

PREZENTACJA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

alt

Szkoła zajmuje się kształceniem i wychowywaniem młodzieży. Staramy się wszechstronnie rozwijać osobowość uczniów i umożliwiać im rozwój umiejętności potrzebnych w dalszych etapach kształcenia. Wychodząc naprzeciw naszej młodzieży gimnazjalnej, w dniu 27 marca 2018 roku w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie, po raz kolejny odbyła się Prezentacja Szkół Ponadgimnazjalnych. W prezentacji wzięło udział 16 szkół. Szkoły przedstawiały swoją ofertę programową gimnazjalistom, którzy odwiedzali stoiska zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Takie spotkania ułatwiają podjecie przez uczniów naszej szkoły trudnej decyzji, dotyczącej wyboru dalszej drogi kształcenia.

Opracowała: R. Mielcarz, E. Troć

IV POWIATOWY TURNIEJ MINIATUR TEATRALNYCH

23 marca 2018 roku uczniowie kl. 2b wzięli udział w IV Powiatowym Turnieju Miniatur

Teatralnych organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie. Grupa „Maski” w składzie: Laura Czyż, Katarzyna Korol,Cyprian Olszewski ,Nina Piechocka , Kinga Stachowiak , Mikołaj Supieta , Nadia Tymoszuk, Wojciech Zych i Joanna Żyto, przedstawiła miniaturę „List do matki”.

Szkoda, że nie zajęliśmy żadnego miejsca, ale cieszymy się z wyróżnienia Kingi Stachowiak za grę aktorską.

Gimnazjalistów przygotowywały: Danuta Gliszczynska – Krążko i Monika Roszak

alt alt

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca jest pierwszym Dniem Wiosny, która dla wielu ludzi jest najpiękniejszą porą roku. Gdy trzecie klasy naszego Gimnazjum uczestniczyły w tym dniu w wyjeździe do Darłowa, uczennice klasy 2e pod okiem p. Agaty Zapor oraz p. Marty Stępień zorganizowały dla klas drugich obchody tego szczególnego dnia.

Na początek odbyły się konkurencje sportowe pod hasłem : „Idzie wiosna – trzymaj formę”, w której uczestniczyły sześcioosobowe drużyny ze wszystkich klas.

Następnie grupy zajęły się przygotowywaniem zdrowych, wiosennych kanapek, które wyglądały (i smakowały) fantastycznie.

Ostatnią konkurencją było wykonanie plakatu dotyczącego piramidy żywieniowej.

zabawy przy muzyce.

Wyniki konkursów:

1 miejsce- 2e i 2b

3 miejsce – 2a

Gratulujemy!

23.20.245.192
United Kingdom United Kingdom :