Start Wydarzenia

TELEWIZJA ,,Z MISJĄ" - OKNEM NA ŚWIAT

Uczniowie klasy III e naszego gimnazjum, na jednej z lekcji języka polskiego zaproponowali swoje pomysły na ciekawe programy telewizyjne, programy, które informują,  edukują, uświadamiają, zwracają uwagę, ostrzegają oraz bawią. Wśród tematów zaprezentowanych przez gimnazjalistów znalazły się: ciekawostki ze świata fauny, interesujące rozmowy ze specjalistami na temat eksperymentów na ludziach i zwierzętach, wiadomości dotyczące muzyki koreańskiej oraz sondaż obrazujący sławieńską kuchnię. Telewizja, która rozwija zainteresowania  i poszerza horyzonty, to ich telewizja ,,z misją".

DZIEŃ DRESA

W ostatni dzień przed feriami, SSU zorganizował w szkole Dzień Dresa. To symboliczne wydarzenie zaciekawiło naszych uczniów, którzy przyszli do szkoły właśnie w dresach. W nagrodę za zainteresowanie, każda klasa otrzymała punkty do klasyfikacji Ligi Klas. Zasada była prosta - każdy uczeń ubrany w dres (bluza, spodnie lub cały strój) zapewniał swojej klasie jeden punkt. Oto, jak wyglądają wyniki:

2a - 11 punktów

2c - 14 punktów

2e - 13 punktów

3a - 30 punktów (bonus punktowy za to, że wszyscy uczniowie byli przebrani)

3c - 10 punktów

3e - 12 punktów

Jasełka w Ratuszu

Uczniowie  Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie pod czujnym okiem nauczycieli Małgorzaty Sarosiek i Aldony Zawarskiej - Anikiej przygotowali jasełka  pt. „Dar serca dla Jezusa”. Gimnazjaliści zostali zaproszeni do sławieńskiego ratusza, gdzie w sali herbowej podczas wigilii samorządowej zaprezentowali przygotowane przedstawienie.

alt alt     Była to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania i przeżywania atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

JASEŁKA w GIMNAZJUM

alt alt

Wieloletnią i ważną tradycję w naszej szkole stanowią jasełka. W tym roku zostały wystawione 18 grudnia, wprowadzając jednocześnie atmosferę i nastrój Świąt Bożego Narodzenia do naszej szkoły. Gimnazjaliści jak zwykle przygotowali oryginalny występ. Współczesna wersja wydarzeń z Betlejem doskonale przekazała prawdy płynące z Biblii. Całości towarzyszyły kolędy w wykonaniu uczniów.

alt alt

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : Burmistrz Miasta Sławno p. Krzysztof Frankenstein, przewodnicząca  Rady Rodziców  p. Izabela Sozańska- Majchrzak oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.

alt alt

Program został przygotowany pod kierunkiem Aldony Zawarskiej-Anikiej i Małgorzaty Sarosiek.

alt alt

Na zakończenie p. Burmistrz i pan dyrektor Henryk Kudźma  złożyli wszystkim świąteczne życzenia, aby nadchodzące Święta były dla każdego czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie nam miłość, pomyślność i spełnienie marzeń, szczególnie tych głęboko ukrytych… Wesołych Świąt!

SKRZYPEK NA DACHU

14 grudnia gimnazjaliści obejrzeli  na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni  musical „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jerzego Gruzy.  Spektakl  jest adaptacją książki Szolema  Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji.

Interesujące rozwiązania wizualne, gra świateł, ciekawa scenografia oraz kostiumy zachwyciły widownię, a układy wokalno- taneczne działały na wyobraźnię i sprawiły, że całość stanowiła niecodzienne widowisko.

Pełni wrażeń i cudownych wspomnień wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

altalt

54.227.104.40